Skip to main content
active trim Mercury

ACTIVE TRIM – OPARTY NA GPS, SYSTEM AUTOMATYCZNEGO TRYMU SILNIKA - CZYLI ŁÓDŹ W „AUTOMACIE”

Po kilkunastu miesiącach prób i testów na wodzie, MERCURY MARINE wprowadza na rynek ACTIVE TRIM. Jest to system automatycznego trymu silników zaburtowych i stacjonarnych MERCURY. Zebrane w okresie przygotowawczym opinie użytkowników, sprzedawców i producentów łodzi są bardzo pozytywne.

Często pojawiało się porównanie do sytuacji, gdy przesiadamy się z samochodu z manualną skrzynią biegów do takiego z automatyczną przekładnią.

ACTIVE TRIM jest zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania zarówno początkujących jak i doświadczonych sterników. Upraszcza obsługę, poprawia osiągi i co ważne zmniejsza zużycie paliwa aż do 54%. Nawet ten, kto dopiero rozpoczyna swoją motorowodną przygodę dzięki ACTIVE TRIM od razu jest w stanie bez trudu odpowiednio trymować silnik. Doświadczony sternik nie musi już monitorować i zmieniać pozycji trymu wraz ze zmianą warunków, prędkości czy w zakrętach.

ACTIVE TRIM jest kompatybilny z czterosuwowymi, zaburtowymi silnikami MERCURY w przedziale mocy od 40 do 400 KM. Można go również stosować do silników dwusuwowych i stacjonarnych MERCURY, które działają z systemem SmartCraft.

Oczywiście ACTIVE TRIM można zainstalować nie tylko do nowych, ale również już pływających silników MERCURY spełniających powyższe warunki.

Podstawą działania ACTIVE TRIM jest wyjątkowy, opatentowany, bazujący na technologii GPS, system kontroli pozycji trymu. Jest to unikalne rozwiązanie, które w porównaniu z występującymi na rynku systemami wykorzystuje nie tylko informację o obrotach silnika, ale również o prędkości łodzi.

Kolejną wyróżniającą ACTIVE TRIM funkcją jest możliwość wyboru jednego z pięciu profili trymowania. Umożliwia to dostosowanie systemu do każdego rodzaju łodzi od małych jednostek poprzez RIB-y po łodzie laminatowe. Nie ma konieczności każdorazowej kalibracji systemu z łodzią.

Wystarczy odpalić silnik i wybrać odpowiedni profil. ACTIVE TRIM umożliwia sternikowi późniejszą personalizację ustawień w zależności od stylu pływania, obciążenia pływania, preferencji czy warunków atmosferycznych. Wszystko to odbywa się oczywiście automatycznie po wybraniu odpowiedniego profilu.

Ten, kto chce wycisnąć z łódki ostatni węzeł może łatwo przejść w tryb manualnego trymowania. Oczywiście ACTIVE TRIME można w każdej chwili ponownie włączyć.

SYSTEM ACTIVE TRIM – POKAŻEMY NA NASZYM STOISKU PODCZAS TARGÓW WIATR I WODA – Marina Gdynia 28-31.07.2016 System zamontowany został na PARKER RIB RS 750 z silnikiem MERCURY VERADO 250

Istnieje możliwość sprawdzenia systemu na wodzie. Zapraszamy!


Do pobrania:Przewiń do góry